Merhaba,
Bu yazımda biraz özüme dönmek ve sanattan bahsetmek istiyorum.
Bağımsız Sanat Hareketi olarak kentimizde yaşayan yerli ve yabancı sanatçılardan oluşan uluslar arası sanat grubumuzla, birbirinden farklı sergi ve açık hava atölye çalışmalarına imza atıyoruz. Sanatı dört duvardan çıkarıp, Kaleiçi sokaklarına ve insanların sanatla buluşabileceği yerlere ulaştırmaya çalışıyoruz. Dünya için sanat felsefesiyle yola çıktımız bu sanat yolcuğumuzda dünya kenti Antalya’nın incisi Kaleiçi, bizim doğal sanat galerimiz. Kaleiçi’nde mekan sahiplerinin bizi keyif ve mutlukla ağırladığı birçok sergiye imza attık ve yeni sergiler açmaya devam ediyoruz.
Bağımsız olmak, özgürce sanat yapmak, üretmek için çıktığımız bu muhteşem yolculukta Türk, İran, Azerbaycan, Rus ve Ukrayna’lı sanatçılarımızla farklı projelere imza atıyoruz.
Sonsuzluğun Döngüsü konu başlıklı, çevre ve iklim sorunlarını tuvale yansıttığımız projemizden sonra yaza ve Kaleiçi’ne dair sergiler hazırladık. Hatta bunlardan biri Kaleiçi Karanlık Sokakta bulunan Yağmur Kafe’de mini galeride devam ediyor. Zaman ve Sanat adını verdiğimiz sergimiz bu yaz sıcağına rağmen oldukça kalabalık bir sanatsever grubuyla izleyiciyle buluştu. 02 Ağustos’a kadar sürecek olan bu özel sergiyi izlemenizi tavsiye ediyorum.
Biz hızlı düşünen ve proje odaklı çalışan bir grup olduğumuz için Zaman ve Sanat sergisini zengin tarihiyle Kaleiçi’nde dünya insanıyla buluştururken aynı zamanda Patron Hotel bahçesinde yeni bir sergiye hazırlandık. Mavinin Yolcuğu konu başlıklı kişsel serginin sahibi Oksana Muraveva… Kendisi müthiş eserler üreten bir Rus sanatçı. 25 Temmuzda sanatseverlerle buluşacak olan Mavinin Yolculuğu’nu görmeniz gerekiyor.
Sizinde bildiğiniz gibi sanat hepimize iyi geliyor, renkler yaralarımızı sarıyor ve bize enerji veriyor. Ekonomik ve siyasi gündemin yoğunluğuyla geçen hayatlarımızda biraz nefes almamızı sağlıyor sanat. Aslında bizler bu eserleri üretirken ekonomik olarak gerçekten çok zorlanıyoruz artık. Kişinin sevdiği işi yapmasının zor olduğu dönemlerde SANAT yapmaya çalışıyoruz. Sadece kendimiz için değil… Kentimiz ve hepimiz için üretiyoruz.
Havaların sonbahara döngüsünde açık hava atölye çalışmalarımız yeniden Kaleiçi sokaklarında sanatseverlerle buluşacak ve yeni çevre projelerimizle farklı sergiler açacağız.
Sıcağın en derininde sanatın en coşkulu üretimlerini sizlerle paylaşmaya devam eden Bağımsız Sanat Hareketi gönüllü sanatçılarına, sanat haberlerimizi Antalya halkına herkesten önce sunan Antalya Gündem gazetesine ve Kaleiçi’nde bize kucak açan tüm işletmelere teşekkür ve sevgilerimizle. Sanat varsa hayat var…
Her değişime ayak uyduran doğanın bilgeliği ve sanatın ışığında yeniden görüşene dek sağlıkla ve sevgiyle…