Antalya’da 1 Mayıstan 31 Mayıs’a kadar birçok gelişme yaşandı. Antalya’da Mayıs ayı boyunca yaşanan önemli gelişmelerin özetini derledik. İşte Antalya’da Mayıs ayında yaşanan gelişmeler..

4 MAYIS- MESUT KOCAGÖZ’ÜN RAPORU

12 Nisan’da Antalya’da meydana gelen trafik kazasının ardından ihmali bulunduğu gerekçesi ile Eski ANET yeni Kepez Belediyesi Başkanı Mesut Kocagöz bir süre sonra tutuklandı.

Teleferik Faciasindan Tutuklanan Kepez Belediye Baskani Mesut Kocagoz (Small)

Tutukluluğun ardından 4 Mayıs tarihinde Mesut Kocagöz’ün avukatlarından kazaya ilişkin detaylı rapor geldi. Raporda Mesut Kocagöz’ün teleferik kazası olduğu sürede teleferik işletmesi ile herhangi bir bağı ve sorumluluğu bulunmadığı yer alıyordu.

Haberin tamamı için tıklayın

5 MAYIS- ALKOÇLAR AŞ İFLAS ŞOKU

Hülya Koçyiğit’in damadı olan Ender Alkoçlar’a ait olan Alkoçlar Turizm ile Antalya Büyükşehir Belediyesi arasında Konyaaltı sahili işletmesi konusundaki anlaşmazlık ortaya çıktı.

Ender Alkoclar Otel

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alkoçlar Turizm’in Konyaaltı sahil işletme hakkını feshetti. Mahkemede Büyükşehir Belediyesi lehine karar çıtı. Mahkemenin ardından Alkoçlar Turizm Danıştay’a başvurdu.

Alkoçlar Otelcilik AŞ’nin içine düştüğü mali kriz sonucunda konkordato talebinde bulundu. Oteller birer birer kapatılmaya başlandı. Mahkeme şirketin iflasına karar verdi.

Haberin tamamı için tıklayın

7 MAYIS- MESUT KOCAGÖZ İKİNCİ TAHLİYE İTİRAZI REDDEDİLDİ

Antalya Sarısu’da meydana gelen teleferik kazasının arından Mesut Kocagöz ve 11 kişi hakkında ayrı ayrı 27 yıl hapis cezası talep edildi. 6 Mayıs günü ikinci kez tutukluluğa itiraz yapıldı. Ancak yapılan değerlendirme sonucu tahliye talebi tekrar reddedildi.

Mesut Kocagoz Un Koltuğuna Kim Oturdu

Haberin tamamı için tıklayın

7 MAYIS- ANTALYA’YA GELEN TURİSTTEN İLGİNÇ ANTALYA YORUMU

İngiltere’den Antalya’ya tatile gelen turistin yorumu sosyal medyada çok konuşulanlar arasına girdi. Türkiye’ye gelen 24 yaşındaki İngiliz turist Manchester'daki evi için sadece kiraya 950 sterlin ödediğini belirterek 

Kemer350Biningilizturist

Antalya’daki her şey dahil 5 yıldızlı otelde kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği dahil 944 sterlin ödediğini söyledi. Burada yaşamanın ucuzluğuna dikkat çeken turist arkadaşlarına Antalya’ya gelin çağrısı yaptı.

Haberin tamamı için tıklayın

9 MAYIS- ANTALYA GAZİPAŞA’DA UÇAK KAZASI

9 Mayıs tarihinde Köln- Alanya seferi yapan Corendon Havayolları ait uçağın inişi sırasında ön tekeri patladı. Uçağın gövdesinin üzerine düşmesi nedeniyle büyük panik yaşandı. Uçakta 190 kişinin tahliyesi yapıldı. Herhangi bir yaralanma bildirilmedi.

Ucak

Haberin tamamı için tıklayın

9 MAYIS- ANTALYA’DA ÇEVRE ŞEHİTLER MEZARLARI BAŞINDA ANILDI

Antalya Finike’de mermer ocağı yapılmasına karşı çıkarak mücadele eden Ali Ulvi-Aysin Büyüknohutçu çifti 2017 yılında cinayete kurban gitti. Çiftin ölümlerinin üstünden geçen yıllara rağmen katilleri bulunamadı.

çevre şehitleri

Çiftin kızları anne ve babası için anma töreni düzenledi ve adalet çağrısı yaptı.

Haberin tamamı için tıklayın

9 MAYIS- MURATPAŞA BELEDİYESİ BOYKOTÇU İŞÇİLERİ İŞTEN ATTI

Antalya Muratpaşa Belediyesi, Temizlik İşleri Müdürlüğü Şantiyesinde 9 Şubat gecesi gizlice toplantı yapan 34 işçiyi işten attığını duyurdu.

Antalya Buyuksehir Belediyesi Genelge (Small)

Açıklamada, işçilerin gayri resmi şekilde yaptıkları toplantıda kamu hizmetini engelleme girişimleri olduğu yer aldı.

Haberin tamamı için tıklayın 

12 MAYIS-TARIM ŞEHRİ ANTALYA’DA NARENCİYE KRİZİ

Antalya’da düzenlenen 27. Hasyurt Tarım Fuarı’nda Antalya’nın tarım geleceği konuşuldu. Antalya’da tarım işçi krizinden üretilen ürünlere kadar birçok konu ele alındı.

Finike Narenciye Dalinda Kaldi (Small)

Düzenlenen panelde Antalya’nın Finike gibi bazı bölgelerinde narenciye krizi yaşandığı söylenirken çiftçinin üretimden çekilme noktasında olduğu vurgulandı.

Haberin tamamı için tıklayın

14 MAYIS- ANTALYA’DA BİR OTELDE TÜRK VATANDAŞTAN MİLLİYET FARKI ÜCRETİ İSTENDİ

Antalya’da bir otele daha ucuz olduğu gerekçesi ile yabancı siteden rezervasyon yapan vatandaşın Türk olduğunun tespit edilmesi üzerine ‘milliyet farkı’ adında 120 Euro talep edildi.

Ender Alkoclar Otel 2

Bu olayın sosyal medyada yayılması üzerine tepkiler çığ gibi büyüdü. Olayın ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı inceleme başlatarak otele  54 bin 694 TL ceza kesti.

Haberin tamamı için tıklayın

14 MAYIS- DÖŞEMEALTI’DA ESKİ AK PARTİ MECLİS ÜYESİ İSMAİL TOSUN İNTİHAR ETTİ

Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde Eski AK Parti Meclis Üyesi İsmail Tosun gıda ticareti yaptığı iş yerinde kalbine sıktığı tek kurşunla intihar etti.

Ismail Tosun Yeni Gelişme (3)

Tosun’un intihar ettiği sırada odada eski Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun’un da bulunduğu 5 kişi bulunuyordu. Olayın ardından İsmail Tosun ve oğlu Soner Tosun’un milyonları aşan borcu olduğu tespit edildi.

Aksu’dan bayram açıklaması: ‘Mutluluk kaynağımız’ Aksu’dan bayram açıklaması: ‘Mutluluk kaynağımız’

Haberin tamamı için tıklayın

16 MAYIS- ADLİYEDE AVUKAT İLE SAVCININ WC TARTIŞMASI

Antalya Kaş Adliyesinde meydana gelen WC tartışması kısa sürede gündem oldu. İddialara göre avukat Hakan Tüzen, Adliyenin tuvaletindeyken Başsavcı Gökhan Feyzoğlu’nun talebi ile kolluk güçleri tarafından atıldı.

Antalya Adliye Tuvalet (4)

Tüm personelin kullanımına açık olan tuvaleti kullanmasına izin verilmeyen avukat ile savcı arasındaki olay kısa sürede gündem oldu. Olayın üzerinde Antalya Barosu’nda konunun takipçisi olacaklarına dair açıklama geldi.

Haberin tamamı için tıklayın

16 MAYIS- ANTALYA NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNDE DEDİKODU SARMALI

Antalya İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü’nde yaşanan dedikodu olayı ile ortalık karıştı. Özlük Servisi’nden bir memur, bir şef ve İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü arasında geçen olaylar bir dedikodu sarmalı ile sonuçlandı.

Antalya Nüfusta Mobing Iddiasi

2023 yılı Ağustos ayında başlayan olaylar, kurumda çalışan bir kadına yönelik asılsız iddiaların yayılması ve kadının suç duyurusunda bulunması üzerine ortaya çıktı. Müdürlüğü karıştıran dedikodu olayının ucu İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü’ne kadar uzandı.

Haberin tamamı için tıklayın

17 MAYIS- SARISU’DA DEV İHALE YAPILDI

Antalya’nın önemli sahil bölgelerinde olan Sarısu’nun işletilmesi için ihale düzenlendi. Konyaaltı ilçesinde yer alan Sarısu Sahili kadınlar plajı ve birçok işletmeyi içinde barındırıyor.

sarısu-1

Antalya Bölge Müdürlüğü Finike Salonu’nda yapılan ihalede Büyükşehir Belediyesi Emlak ve İstimlak Daire Başkanı Gözde Arat’a ihaleye girme yetkisi verildi.

Haberin tamamı için tıklayın

20 MAYIS -ANTALYA VALİSİ HULUSİ ŞAHİN’DEN BAYRAK YORUMU: HERKES HADDİNİ BİLECEK

Antalya merkezde yer alan Saat Kulesi şehrin simgesi haline gelen yapılardan biridir. Saat Kulesi üstünde dalgalana Türk bayrağı için Koruma Kurulu’nun ‘yapıya zarar verir’ raporu vermesinin ardından Vali Hulusi Şahin,

Bayrak Saat Kulesine Zarar Veriyor Raporuna Antalya Valisinden Herkes Haddini Bilecek Uyarisi (Small)

“Herkes haddini bilecek” dedi. Raporun ardından, Antalya Valiliği Kültür Varlıkları Birim Müdürü Cemil Karabayram’ın görev yer değiştirildi.

Haberin tamamı için tıklayın

22 MAYIS- VALİLİKTE ADAM KAYIRMA VE TORPİLLE İŞE ALIM İNCELEMESİ

Antalya Valiliği bünyesindeki Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından geçen yıl 30 personel işe alındı. Bu 30 personelden 18’inin işe alımının liyakat usulüne göre alınmadığı yönünde CİMER’e bir ihbar yapıldı. Yapılan ihbarda işe alınan kişilerin çalışan personellerin yakınları olduğu ifade ediliyordu.  

Antalya Valilik (Small)

3'üncü Strateji Müdürü Elmas İlik'in kızını işe aldığı, Yatırım İzleme Müdürlüğü'nü vekaleten yürüten Nur Pelin İnanlı'nın,teyze kızını işe aldığı iddia edildi. Olayın ardından valilik soruşturma başlattı. Valiliğin açıklamasında “Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından herhangi bir personel alımı gerçekleştirilmediği tespit edilmiştir” ifadesi yer aldı.

Haberin tamamı için tıklayın

29 MAYIS- ANTALYA’DA YANGINLA MÜCADELEDE YENİ DÖNEM

Antalya’da yaz aylarında meydana gelen orman yangınlarına ilişkin çalışmalar başlatıldı. Antalya Valisi Hulusi Şahin başkanlığında Döşemealtı Uluslararası Ormancılık Eğitim Merkezi’nde toplantı gerçekleştirildi.

Antalyada Ormanlara Giris Yasaklanacak Mi (Small)

Vali Şahin, Antalya’da vatandaşların orman yangını konusunda çok duyarlı olduğunu ve dumanı görenin hemen 112 çağrı merkezlerini aradığını söyledi. Vali Şahin yaz aylarında vatandaşları daha dikkatli olmaya çağırdı ve ateşli pikniği yasaklanacağını bildirdi. Toplantıda toplam 43 maddelik karar alındı.

Haberin tamamı için tıklayın

29 MAYIS- BURDUR DİYALİZ FACİASI MAĞDURLARI ANTALYA HASTANELERİNE GELDİ  

Geçtiğimiz günlerde Burdur Devlet Hastanesi’nde diyalize girdikten sonra fenalaşan hastalardan bazıları hayatını kaybetti. Türkiye gündemini sarsan olayın ardından henüz resmi bir açıklama yapılmadı. 

Burdurda Diyaliz Sonrasi Fenalasan Hastalardan 14U Entube Edildi (Small)

Olayın nedenine ilişkin iddialar sürerken hastalar Afyon Antalya ve Isparta gibi çevre illerdeki hastaneler gönderildi.  Burdur’daki diyaliz olayına ilişkin soruşturmalar hala devam ediyor.

Haberin tamamı için tıklayın

30 MAYIS-KEPEZ BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ’NİN KADROSU BELLİ OLUYOR

Antalya Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün teleferik kazası sonrası tutuklanmasının ardından Başkan Vekili olarak yerine gelen Prof. Dr. Refik Emre Altekin’in kadroları açıklanmaya başlandı.

Antalya Kepez Belediyesi (Small)

Kepez Belediyesi Zabıta Müdürü Ali Arslan’ın yerine Faruk Vural geldi. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak Selim Tıraş’ın yerine Dilaver Demir geldi. Hukuk İşleri Müdürü Orhan Kocaağa’nın yerine vekaleten Durmuş Değer geldi. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Hande Pınarbaşı oldu. Sağlık İşleri Müdürü Evrim Yalçın oldu. Fen İşleri Müdürü 2 yıllık teknikerlik mezunu Musa Gül oldu.

Haberin tamamı için tıklayın

30 MAYIS- AKTUR PARK’IN KURUCUSU HAYATINI KAYBETTİ

Antalya’nın sevilen eğlence merkezlerinden olan Aktur Park’ın kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı 1955 doğumlu Macit Etke geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Aktur Park

Etke için 30 Mayıs’ta Aktur Lunapark’ta cenaze töreni düzenlendi.

Haberin tamamı için tıklayın

31 MAYIS-SİYASETÇİNİN KIZI MURATPAŞA BELEDİYESİNİ BİRBİRİNE KATTI

Siyasetçi ve iş insanı Zeki Başaran’ın kızı G. Başaran yerel seçimlerden kısa süre önce Muratpaşa Belediyesi’nde işe başladı.

Muratpasabelediyesi

Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nde sekreter olan G. Başaran’ın yeri değiştirilerek Kadın ve Aile Müdürlüğü’ne atandı. Bu olay üzerine sinir krizi geçiren G. Başaran Muratpaşa Belediyesi’nde ortalığı birbirine kattı, camları kırdı ve küfürler savurdu. Olayın ardından G. Başaran hakkında şikayetçi olundu.

Haberin tamamı için tıklayın

31 MAYIS- KONYAALTI SAHİLİNDE DENİZE GİRECEK YER KALMADI

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ihalesi yapılan Konyaaltı Sahilinde 5 adet büfe yapımı inşaatı başladı.

Plajda Calisma Suruyor Small

Denize girecek yer kalmadığını söyleyen vatandaşlar CİMER üzerinden şikayetçi olarak inşaatın durdurulmasını talep etti.

Haberin tamamı için tıklayın

Muhabir: EBRU ÇETİNKAYA