Seçim kampanyaları tüm hızıyla sürüyor. Ak Parti Antalya Büyükşehir adayını daha önce açıklayarak bir avantaj sağladı. Başkan Tütüncü günlerdir geziler yapıyor. Sel nedeniyle verilen aranın ardından yeniden yollara düştü.

Rakibine göre ismi biraz daha geç açıklanan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Muhittin Böcek’de önümüzdeki günlerde bir lansman düzenleyecek. Başkan Tütüncü proje toplantısını 29 Şubat günü yaparken, Böcek’in tarihini bilmiyorum.

Günlerdir aynı hikaye Tütüncü Antalya’ya altın çağını yaşatacakmış, Böcek’te yine birlikte yaptık yine yaparız mesajını veriyor. Her ikisinin de yolu açık olsun. Lafım yok.

Ancak Antalya’da bir sel felaketi yaşandı. Bu sel sırasında insanlar evlerinde mahsur kaldı. Yıllardır süregelen betonlaşmanın faturasını ağır ödedik. Dünya kenti Antalya’da bir kişi battı çıktıya battı ve bir daha da çıkamadı.

Daha neler neler? Evinde mahsur kalan insanlar, hayvanları telef olan üreticiler, seraları paramparça olan çiftçiler, yıllardır biriktirdiği parasıyla aldığı otomobilinin sel ile gidişini evinin balkonundan izleyen vatandaşlar. Dün sosyal medyada bir arkadaşımın paylaşımını gördüm. Dükkanı sular altında kalan bir elektronik eşya tamircisi, oluşan hasar nedeniyle dükkanını kapatacağını duyuruyor.

İnsanın içi parçalanıyor. Bu selle birlikte insanlar işini, aşını kaybettiler. Umutlarını kaybettiler. Şimdi Büyükşehir Belediye Başkan adaylarımız projelerini açıklayacaklar. Bakalım afetler için ne yapacaklar? Kaç tane alt yapı projesi olacak, olası bir deprem anı için kaç toplanma alanı oluşturacaklar, ya da selleri engellemek için neler yapacaklar.

İki belediye başkan adayı ile de uzun süredir görüşmedim. Ancak ilçe belediye başkan adayları ile sohbet etme imkanım oldu. Projeleri çok iyi. Biri bilmem ne kartı verecekmiş, diğeri bir mahalleyi güzelleştirecekmiş, öbürü çiçekçilerle ilgili bilmem ne yapacakmış. Evleri bedava boyayacağız diyen bile var.

Muhittin Böcek yönetimindeki Antalya, maalesef sulara teslim oldu. Hakan Tütüncü’nün yönetimindeki Kepez’in mahallelerini hep birlikte gördük. Bazı mahallerde suyun yüksekliği araç boyunu aştı.

Neticede demem o ki sevgili başkanlar lütfen sadece güzel günlerin değil biraz da kara günlerin başkanı olun. Aksi takdirde Tütüncü’nün çağını başlattığı ALTINI yanımıza alıp Sayın Böcek’in dediği gibi HEP BİRLİKTE batarız.

Esen kalın…