Art arda gelen zamlarla birlikte vatandaşın beli iyice büküldü. Son gelen zam ise özellikle fakirleşen ailelere resmen darbe oldu. Fakir kesimlerin başlıca geçim kaynaklarından biri olan ekmek 10 lira oldu. Bundan bir yıl önce fırıncılar, ‘10 lira’ olacak dediğinde herkes ‘Yok artık’ diyerek tepki göstermişti.

Ve beklenen oldu ekmek 10 lira oldu. Hal böyleyken, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in 2019 seçimlerinde söz verdiği ve yaptığı Halk Ekmek vatandaşın imdadına yetişti. Ekmek 10 lira olurken, Halk Ekmek’te ekmek 4.5 liradan satışa sunuluyor. Artan girdi maliyetlerine karşın Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek büfelerinde 210 gram beyaz ekmek 4,50 TL’den, 210 gram kepekli ekmek 9 TL’den, 300 gramlık köy ekmeği 12 TL’den, 400 gramlık çavdarlı ekmek 22,50 TL’den, 350 gramlık çok tahıllı ekmek 22,50 TL’den, 350 gramlık tam buğdaylı ekmek de 22,50 TL’den satışa sunuluyor.

Vatandaşlar Başkan Böcek’e şöyle teşekkür ediyor:

“Yüzde 75 engelli rahatsızlığım ama her sabah erkenden ekmeğimi almak için büfeye geliyorum. Her gün 4 ekmek alıyorum. Evde çoluk çocuk afiyetle yiyoruz. Halk Ekmek hem lezzetli hem de ucuz. Vatandaşa sağladığı bu güzel hizmetten dolayı Muhittin Böcek’e teşekkür ederim. Sağ olsun var olsun tekrar kazansın. Ekmek fırınlarda marketlerde 10 liraya satılmaya başladı. Dar gelirli aileler için gerçekten çok zor bir durum. Ama biz halk ekmek büfesinde 4.5 liraya ekmek alabiliyoruz. Arada çok fark var. Hijyenik ve lezzetli olduğu için de tercih ediyorum. Sabah geliyorum sıcak ekmeğimi alıyorum. Tost yapması da güzel oluyor. Doyurucu evde afiyetle yiyoruz. Dışarıda markette bakkalda ekmek 10 lira olmuş. Biz zaten emekçi insanlarız, hesaplı olmak zorundayız. Halk ekmeği beğeniyorum fiyatı çok uygun lezzetli de o yüzden alıyorum. Bugün de 10 tane aldım. Allah Muhittin oğlumdan razı olsun. Her gün 7-8 ekmek tüketiyoruz. Bu şartlarda uygun fiyatla ekmek almak o kadar zor ki. Halk ekmek olmasa ekmek alamayacak durumda oluruz. Sağ olsun Muhittin oğlum. Dar gelirlinin hep yanında. Teşekkür ederim.”