Cumhuriyet ve Mustafa Kemal Atatürk’e çirkin yazıları ve saldırıları ile tanınan Abdurahman Dilipak, Antalya’da CHP’li belediyenin yer sponsorluğunda Antalya Gönüllüleri Platformu konuşmacısı olarak davet edildi. Bu davet Antalya’da şok etkisi yarattı.

Türkiye’nin başarılı, demokrat, yazar, sanatçı, devrimci, sosyal vs, vs gibi vasıflara haiz olan başkanım, sen nasıl atladın bunu!

Belediye olarak nasıl sponsor oldunuz?

Abdullah Sevimçok STK Merkezi’nde konuşmacı olarak Abdurahman Dilipak’ın davet edilmesine başta burada bulunan hemşeri derneklerin başkanları protesto etti.

İşin en ilginci ise bu şahsın Cumhuriyet Bayramı haftasında konuşmacı olarak davet edilmesi.   

CHP’nin Gençlik Kolları’ndan,  İl başkanlığına kadar her kademesinde görev yapmış olan Ümit Uysal’ın Belediye Başkanlığını yaptığı Muratpaşa Belediyesi sponsorluğunda bu konuşmanın gerçekleşmesi ayrı bir handikap.

Şimdi birileri “Efendim başkanımız her türlü fikre saygı duyar. O yüzden çağırdık” dediklerini duyar gibiyim. İyi de bu şahsın fikri de zikri de bir. Adam Cumhuriyet düşmanı ve Atatürk’e hakaretleriyle tanınıyor.

“Bunun sağı solu kıvırması olmaz!” diye yazıyordum ki sosyal medyadan protestolar karşısında belediyeden bir açıklama geldi bile.

Sen kıvırma olmaz de! ama bak ne güzel kıvırmışlar:

Kamuoyuna:

Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri’nde bulunan dernek ve oluşumlardan biri olan Antalya Gönüllüleri Platformu’nun düzenleyeceği bir etkinlik hakkında açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur. Muratpaşa Belediyemiz, Haziran 2015’te sadece bir binanın temelini değil, etnik köken, siyasi düşünce, dil, din farkı gözetmeksizin insan sevgisinin, saygının, çoğulculuğun ve demokrasinin temelini, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri (ASSİM) adıyla atmıştır.

Çatısı altında her siyasi fikirden derneğin bulunduğu ASSİM belediyemiz dışında, kendi Danışma Kurulu’nca, kendi tüzüğüne bağlı olarak yönetilmektedir.

ASSİM Danışma Kurulu da ASSİM bünyesinde bulunan dernek ve oluşumların, yasadışı olmayan etkinliklerine yer tahsis etmektedir. ASSİM Danışma Kurulu, dernek ve platform etkinliklerine, etkinlik konuklarına karışmamaktadır. ASSİM, bu bağlamda bugüne kadar hiçbir etnik köken, siyasi düşünce ayrımı gözetmeksizin, bu dernek ve oluşumların düzenlediği pek çok etkinliğe ev sahipliği yapmıştır. Zira uygar toplumlar sivil toplum faaliyetlerine, herkesin kendini ifade edebileceği özgür platformlar olarak bakmalıdır.

ASSİM Danışma Kurulu, Antalya’da yaşayan herkesi kent kimliğinin parçası, ötekileştirmeden ve ayrıştırmadan eşit haklara sahip, eşit vatandaş olarak görme, her sese, her fikre saygılı olma ilkesi ile değerlendirmektedir. Belediyelerin müdahale ettiği sivil toplum, sivil toplum olamaz.

Saygılarımızla.”

Veleddalin Amin.

Sevgili başkanım yarın Rabia konuşmacısını göndersin, (Gerçi Dilipak Rabia Derneğin de temsilcisi olarak biliniyor) ertesi gün İŞİD temsilcisini göndersin bez de hep birlikte dinleyelim. Biz de fikir özgürlüğü var ya!  

Helal olsun sizlere ayakta alkışlamak lazım.

Yaşasın Fikir özgürlüğü…