“Gazetecilikte dik dur”, “Kalemini asla satma” , “Kalemini kır ama asla eğme” diyen ustalar arasında büyüdük. Bizde bizden sonraki kuşaklara aktardık. Ekonomik kriz mi desem, hormon ve GDO’lu yiyecekler yüzünden mi desem  ne desem bilemiyorum.  Ancak her sektördeki bozulma bizim camiaya da sıçramış hatta bütün vücudu sarmış durumda. Son zamanlarda iktidar yalakaları, yağcılar, liboşları bile arar olduk. 

Siz diyeceksiniz ki, kardeşim yaklaşık 20 yıldır Ak Parti iktidarındayız nasıl insanlar sağ sol yapıyor. Nasıl mı yapıyor? Hemen izah edeyim.  Bir virüsün etkisi altına girdik. “Yandaş medya,  havuz medyası” gibi söylemlere alışmıştık bu daha farklı bir virüs. “Döneklik virüsü” bunun adı.

Timur Selçuk yıllarca söylemişti okurlarımız arasından unutanlar için hatırlatmakta yarar vardır.

Döneklik Türküsü

Sağcıların günüyse sağcı olalım

Solcuların günüyse solcu olalım

Devrim istiyorsanız devrim yapalım

Darbe istiyorsanız darbe yapalım

Sağcıyla sağcı, Solcuyla solcu

Çevir kazı yanmasın,  Çevir de çevir

Çevir kazı yanmasın,   Devir bu devir

Yerel yönetimde ilk kez Sayın Menderes Türel Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olunca bu döneklik virüsü daha bir kendini gösterdi. Medyada bir hareketlilik başladı. Herkes birbirinin önüne geçiyor ve “En çok ben alkışlayacağım, sen alkışlayacaksın” diye. Bu arada karşısına aday çıkan Sayın Mustafa Akaydın’a ise bir küfür etmedikleri kaldı diyemeyeceğim küfür bile edildi. Ama aynı basından bazıları  bu kez Sayın Türel kaybedince hooop en sıkı Akaydın’cı oldular. Bu kez Akaydın’ın yağcıları olarak tarihe geçtiler. Süreçte yine seçim oldu bizim yağcılar  yine kaldıkları yerden hooop Türelci oldular. Yine Türel”e şak şak, “En büyük Türel Başkan başka büyük yok” Yine seçim geldi bu kez de Sayın Muhittin Böcek kazandı. O virüsten etkilenen o kısım medyada ibre Başkan Böceğe döndü.  Geçenlerde fanatik Menderes Türelci diye bilinen bir gazetenin birinci sayfasında manşet dahil 7 haber de Sayın Böcek  yeraldı. Diğer virüsleri bilmem ama bu döneklik virüsü çoook konuşturur.