Antalya’nın hep günahını almışız. Sürekli Antalya çok pahalı, memurlar burada kalmak istemiyor, memurlar Antalya’ya gelmek istemiyor diye meğer medya yalan atıp durmuş. En azından artık Antalya’nın Türkiye’deki en pahalı iller sıralamasında ilk 8’de yer almadığını biliyoruz. TÜİK’e göre yüzde 14,75 ile en pahalı kent İstanbul. İkinci sırada yüzde 9,04 ile İzmir, 3. sırada ise yüzde 6,62 ile Ankara var. Bu illeri Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova takip ediyor. Yani Düzce bile Antalya’dan pahalıymış.  

TÜİK anlaşılan kendisini güvensiz kurumlar arasına sokmak için kendisini vakfetmiş. Çünkü başka türlü bu sonuçların bir mantığı olamaz. TÜİK’in enflasyonu ile ENAK’ın enflasyon sonuçlarına bakınca zaten durumu daha iyi anlıyoruz.  Azıcık vicdan. Bir ev kirasının 10 bin liradan başladığı, bir Türk kahvesinin 100 liraya yaklaştığı bir yerin pahalılıkta Düzce’nin altında kaldığını nasıl söylersiniz?

Bakın ben iddia ediyorum. Türkiye’nin en pahalı ili İstanbul’dur. Ancak artık İzmir ve Antalya İstanbul’la yarışır durumdadır. Ben TÜİK’in hangi rakamları baz aldığını bilmiyorum ama Antalya TÜİK çalışanlarına sorsalar bence durumu öğrenirler.

Daha önce Antalya için deprem bölgesinde olmasına rağmen güvenli iller arasında göstererek nüfusun daha da artarak yaşam şartlarını zorlaştıranların daha hedefleri bitmemiş. Antalya’yı bir de ucuz şehirler kategorisine koymuşlar ki, yeni bir göç furyası da başlasın…

Kim ne derse desin. Artık Antalya çok zor bir kent haline geldi. Kirası ile hayat pahalılığı ile ulaşımı ile gerçekten yaşanmaz halde. Bugün başka bir yere taşınma imkanım olsa bir dakika bile düşünmem. Üstelik bu kente aşık olmama rağmen. Buradan yetkililere sesleniyorum. Güneş balçıkla sıvanmaz. Antalya’ya kıymayın…

Hoşçakalın…