Evimin balkonu çiçeklerle doludur. Bahar gelince hepsi açar çok mutlu olurum. Tabi açmayanda var.

Herkeste açıp bende açmayan. Gübreli toprak, vitamin, saksı değişimi ne yaparsam yapayım. Yerini mi beğenmiyor, yoksa elimden mi tutmuyor. Olmayınca olmuyor. Ananemin balkonu yoktu. Bahçesi sundurması bahçesinde çiçekleri vardı. Pencerelerinin önü küpeli çiçeği ile doluydu. Onun gibi ne bahçem ne pencerem oldu. Hayalimde onun bahçesini balkona taşımaya çalıştım.

Üzüm ağacım bile var. Ama ananemin bahçesi gibi üzüm vermiyor. Sokağa çıktım sokaklarımız rengarenk olmuş. Antalya Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Dairesi Başkanlığı yazlık çiçekleri dikiyor. Antalya’mız daha güzel olacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Dairesi Başkanlığı neler yapmış, ne kadar çiçek dikmiş neler yapıyorlar.

Gelin hep birlikte bakalım. Antalya Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Dairesi Başkanlığı 2 milyon yazlık çiçeği toprakla buluşturuyor. Çalışmayla yaz aylarında Antalya caddelerinde renk cümbüşü yaşanacak. Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri kentin ana artel ve caddelerinde yazlık çiçek ekimini sürdürüyor.

Kentin dört bir yanında devam eden çalışmalarla Antalya rengârenk bir görünüme kavuşuyor. Hurma Bitki Üretim Tesislerinde üretilen 2 milyon yazlık çiçek, ilçelerde ve kentin merkez noktalarında dikim çalışmaları sürüyor. Çalışmalar kapsamında kavşaklar, refüjler ve parklara Vinca, Tagates, Vapur Dumanı, Horoz İbiği türü çiçeklerin dikimi yapıldı. Çalışmalar devam ediyor.

Park ve Bahçeler ekipleri, Kaleiçi, Atatürk Caddesi, Antalyaspor Kavşağı, Lara Bulvarı, Sampi Kavşağı, Yeni Sanayi Kavşağı’nda çalışmalarını tamamlarken, etap etap devam eden çalışmalarda diğer kavşak ve refüjlerde dikim işlemleri devam edecek.

Kent merkezinin yanı sıra ilçelerde de çalışmalarını sürdüren ekipler Manavgat ilçesine bağlı Türkbeleni mesire alanında 20 bin yazlık çiçek ekimi gerçekleştirdi. Demre’de ise kavşaklara tagates türü yazlık çiçeklerin ekimi yapıldı.

Yazlık çiçekleri insanlar zarar veriyor. Onlara da üzülüyorum. Çiçeklerimiz dalında güzel. Lütfen zarar vermeyelim. Sevgilerimle…