Benim güreş sporu ve yağlı güreş hiç ilgimi çekmedi. Sevmedim sevemedim. Ben yağlı güreşi İsmail Balabanla tanıdım.

Survivor 2021 şampiyonu İsmail Balaban olmuştu. Finale kalan İsmail ve Poyraz arasındaki kıyasıya yarışta en çok oyu alan İsmail Balaban Survivor 2021'in şampiyonu oldu. Sevinç gözyaşları döken İsmail, "Çok mutluyum. Oy veren herkese teşekkür ediyorum" dediğinde bizlerde onla gözyaşı dökmüştük. Hatta ona oy gönderenlerden biride bendim.

Sonra özel hayatını takip ettim. Şimdi ise gazetemizde çıkan haberlerini büyük bir heyecanla okuyorum. Manavgat Belediyesi 11. Yağlı Pehlivan Güreşleri’ni Başpehlivan İsmail Balaban kazandı.  Gelin hep birlikte neler olmuş neler yapmış, gümüş kemeri kim almış görelim. CW Enerji Türkiye Yağlı Güreş Ligi Manavgat Belediyesi 11. Yağlı Pehlivan Güreşleri’ni Başpehlivan İsmail Balaban kazandı.

3 gün olarak planlanan ancak hava muhalefeti nedeniyle 4. güne uzayan güreşlerde, İsmail Balaban finalde Hüseyin Gümüşalan’ı yenerek altın kemeri boynuna taktı. Manavgat Belediyesi 11. Yağlı Pehlivan Güreşleri, heyecanlı karşılaşmalara sahne oldu. 2013 ve 2017 yılları tarihi Kırkpınar Başpehlivanı İsmail Balaban ile Hüseyin Gümüşalan arasındaki final müsabakasında nefesler kesildi. Yağlı Güreş’in iki favori isminin kıran kırana mücadelesi Er Meydanı’nda büyük alkış topladı.

Final güreşinin normal süresinde yenişme olmadı. Yaklaşık 40 dakika süren zorlu mücadelede İsmail Balaban, rakibi Gümüşalan’ı puanlama devresinde “çangal” takarak mağlup etmeyi başardı. İsmail Balaban’a altın kemeri Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanı İbrahim Türkiş, Manavgat Güreş Ağası Hasan Özden ve Kırkpınar Güreş Ağası Seyfettin Selim tarafından verildi. Hüseyin Gümüşalan, 1. turda Osman Özgün'ü, 2. turda Hamza Köseoğlu'nu 3. turda Süleyman Başar’ı, 4. turda Faruk Akkoyun’u, çeyrek finalde Yusuf Can Zeybek’i ve yarı finalde de Serdar Yıldırım'ı yendi.

İsmail Balaban ise birinci turu “bay” geçerken, 2. turda Ramazan Bircan'ı, 3. turda Recep Taslak'ı, 4. turda Mustafa Batu'yu, çeyrek finalde İsmail Koç'u ve yarı finalde de Orhan Okulu'yu mağlup etti. Ata sporumuz olan yağlı güreşlere ilgimiz arttı. TV başından kalkmadan heyecanla seyrediyorum. Bir yarışma ile başlayan tanışıklığım ata sporumuzu yapan güreşçimizi onurla ve gururla seyrediyorum.        Başarılar Balaban….